Laserové odstraňovanie tetovania


V našom štúdiu odstraňujeme tetovanie špičkovým laserom eSKIN Picosecond.  Vysoký energetický výkon 2000mJ s dobrým chladením, ktorý zabezpečuje najlepší liečebný účinok a odstránenie tetovania.

Proces odstraňovania

Laser produkuje krátke pulzy, ktoré prechádzajú cez vrchnú vrstvu kože, bez toho, aby ju porušili. Svetlo rôznych vlnových dĺžok je vstrebávané pigmentom tetovacích farieb a dochádza k rozloženiu pigmentu na malé častice. Poškodené farebné častice odstráni imunitný systém kože alebo sa odlúpnu spolu s poškodenými povrchovými bunkami. S každým ďalším ošetrením sa hĺbka do ktorej laser pôsobí zvyšuje a odstraňuje sa tak i tetovanie v spodnejších vrstvách kože. Tým sa odstráni aj najhlbšie a najproblematickejšie farebné tetovanie.

Proces hojenia

Po ošetrení dochádza k prechodnej farebnej zmene pokožky, neskôr k tvorbe drobných chrastičiek, ktoré pretrvávajú niekoľko dní. Po zákroku je potrebné ošetrenú plochu chrániť pred slnkom s SPF 50 a niekoľko dní natierať krémom. V priebehu jednotlivých ošetrení dochádza k postupnému blednutiu farby tetováže so zachovaním prirodzenej štruktúry kože. Aj keď je efekt okamžitý, zákrok je potrebné opakovať. Počet opakovaní je závislý od intenzity, hĺbky a rozsahu tetovania, najčastejšie 1 až 4 krát. Opakovať sa dá po 6 týždňoch. Zákrok je rýchly a ostáva po ňom mierny opuch, začervenanie, pri hlbokom tetovaní občas aj chrastičky, ktoré v priebehu 3-5 dní odpadnú.